קהילה לומדת בבית זית

מעגל השנה - מקום, זמן ומשמעות

בית מדרש אלול מזמין אתכם, נשים וגברים, חילונים, מסורתיים ודתיים, לומדים ותיקים וחדשים לחוויה של מפגש, לימוד מקורות ישראל בחברותא, התנסות, יצירה והתחדשות של תרבותנו.

לוח השנה הוא אחד המפתחות העיקריים להבנת תרבות, הוא מבטא ערכים, משאלות, שאיפות ויעדים. תודעת היחד של חבורת בני אדם, נקבעת ע״י זמן ומקום. לוח החגים בישראל, מחבר את הזמן והמקום.

חגי ישראל, קשורים לעונות השנה, לחקלאות ולמקום, כמו גם לאירועים היסטוריים בחיי העם. החגים מסדירים את מהלך השנה, מהווים נקודת ציון על רצף הזמן ומגדירים זמן לחופש והזדמנות להתחדשות.

במהלך השנה נבחן את עיצוב החגים, דין ומנהג, מחשבה וחוויה, ונעלה שאלות על משמעותם עבורינו, כאן ועכשיו. נפתח את 'ארון הספרים היהודי' באווירה פתוחה ושיוויונית, נקרא יחד בתנ"ך ובמדרש, במשנה ובתלמוד, מפילוסופיה ועד לספרות עברית חדשה.

בהנחיית: תמיר ניר

מספר מפגשים:  18

יום הלימוד: שלישי, פעם בשבועיים,  20:00-22:30 

כתובת:  מועדון ותיקים, בית זית

מפגש פתיחה חגיגי: 29.9.2014 ה' בתשרי תשע"ה (שימו לב, מפגש זהיתקיים ביום שני, שאר המפגשים יתקיימו בימי שלישי) 

תאריך פתיחה: 21.10.2014  כ"ז בתשרי

מחיר: ללא תשלום

מפגש פתיחה והיכרות חגיגי יתקיים ביום שני, 29.9.2014 ה' בתשרי תשע"ה. המנחה תמיר ניר יארח את הפייטן ישי מנחם, לפיוט ולימוד משותפים לחגי תשרי, לזמן ולברכה שאנו מייחלים בזמן זה. פתוח לקהל!

 

25_eflyer (1)

Be Sociable, Share!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>