קהילה לומדת תל אביב

12 יוצרות על הֱיֹות בַּעוֹלָם

סדרת מפגשי לימוד על יצירות ספרות והגות שנתחברו על ידי יוצרות יהודיות למן שנות הארבעים של המאה הקודמת ועד עתה. ננסה לעמוד על המימד הקיומי הארוג בהן, על חוויית החיים בעולם, על העצב ושמחת ההיות, ועל הרגישות לאחר ובפרט לנידחי החברה ומתוך כך נבקש ללמוד גם על עצמנו, על רגשותינו ועל בחירותינו.

שתים עשרה היוצרות שביצירותיהן נקרא: סימון וייל, אלחנדרה פיסארניק, ז'קלין כהנוב, אודט אלינה, זלדה, אביבה אורי, דליה רביקוביץ, יונה וולך, מרית בן ישראל, חביבה פדיה, מיכל בן-נפתלי, רות דולורס וייס. כל יוצרת ויוצרת מציעה כיווני התבוננות והתכוונות חדשים, וחושפת מימדים חדשים של מחשבה, רגש ותובנה. את אלה נבקש להעמיד, בין השאר, בהקשר של זהותן היהודית של הכותבות ושל מקורות יהודיים וישראליים המתכתבים עם התבוננותן.

15 המפגשים ישלבו לימוד מונחה משותף ומעגלי דיון. כל מפגש ומפגש יעמוד בסימן של יוצרת אחרת, עם זאת, ייעשה הניסיון ללמוד ממפגש למפגש, ומיוצרת ליוצרת, באופן מצטבר ומתאסף, דבר מתוך דבר.

ביום שלישי ה- 9 בספטמבר בשעה 19:00 נקיים את ערב ההיכרות לקראת ההרשמה לקהילה הלומדת. 'סיפור פשוט', רח' שבזי 36, נווה צדק תל-אביב.   למידע על האירוע לחצו כאן

בהנחיית: שועי רז

יום הלימוד: שני 19:00-21:30 

כתובת: רח' שבזי 36, נווה צדק תל-אביב, בחדר הלימוד שבחנות 'סיפור פשוט' 

תאריך פתיחה: 27.10.2014  ג' בחשון תשע"ה 

מספר מפגשים: 15 

מחיר: 1,200 ש"ח 

25_eflyer (1)

Be Sociable, Share!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>