קהילה לומדת תל-אביב – לאנשי עסקים – תשע"ז

פתחנו  אתר חדש! למידע מעודכן לתשע"ח לחצו כאן

תורה וקמח: כשעולם התורה ועולם הכלכלה נפגשים 

אנו שמחים להזמינכם/ן להשתתף בבית מדרש יחודי שיעסוק במפגש שבין עולם התורה לעולם הכלכלה, לאור מקורות יהודיים וכלליים.

באמצעות מקורות מתסיסים ומאתגרים ננוע בין העולמות ונשאל על עולם העבודה והעסקים כפי שמובאים במקורות ובמסורות כמו גם בהגות ובמעשה העכשווים, נברר מה ניתן ללמוד מתפיסות עתיקות ומעקרונות כלכליים וחברתיים אותם ניסחה המסורת היהודית והכללית, נתבונן על החברה בכללה ועלינו, הלומדים בבית המדרש בפרט.

בהנחיית:

דודו ליברמן – מנחה בכיר ב'קולות' וב'אלול', הקים בקולות את תוכנית 'כיסופים', לעידוד אחריות ערכית חברתית בעולם העיסקי,

יעקב כהן – לומד ותיק בבתי מדרש ומנחה ב'אלול', עו"ד, פרקליט מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה לשעבר.

למי: בית המדרש מיועד לקבוצה מצומצמת של כ-15 משתתפות ומשתתפים, משפטנים, כלכלנים, אנשי עסקים וכיוב', אשר מתעניינים בחיבור וביחס שבין עולם המעשה לעולם התוכן והמחשבה ומעוניינים לבנות קומה נוספת לפעילותם.

מה ואיך: לימוד מונחה ובחברותא של מגוון מקורות מארון הספרים היהודי והכללי – מקרא, תלמוד, מדרש, אמונה, כלכלה, פילוסופיה, חינוך, אתיקה, הגות וספרות.

למשל: "את החוקים של יובל, שמיטה ואיסור ריבית אנו צריכים להבין ביחוד כתריס בפני הפורענויות של שלטון הממון בעולם" (הרב משה אביגדור עמיאל).

למשל נוסף: "מעטים האנשים אשר הפיקו תועלת רבה כל כך מהיוזמה החופשית ומהקפיטליזם התחרותי כמו היהודים; ומעטים האנשים אשר התנגדו בצורה כה  עקבית לקפיטליזם ופעלו כה רבות כדי לערער את יסודותיו האידיאולוגיים כמו היהודים." (פרופ' מילטון פרידמן בהקדמה למהדורה העברית של ספרו "קפיטליזם וחירות").

את ציר הלמידה תהווינה סוגיות המעסיקות אותנו כאן ועכשיו כמו: מימוש עצמי ומרחב יצירתי בעבודה;  מה אני נותן למקום עבודתי ומה אני מקבל וכו'. לסוגיות אלו תחוברנה סוגיות מהמקורות. על התשתית המקראית ייבנה רצף מקורות ממחשבת חז"ל, מהפסיקה, מהחסידות וממחשבת הציונות. במהלך הלמידה תיווצרנה הקבלות לחיי ההווה.

היכן: בתל אביב. נפגש במשרד עו"ד ירון שביט יעקב כהן וכן נתארח באתרי עבודה ועסקים נוספים, מתוך עיסוק בדילמות ואתגרים הנובעים מעשיית המשתתפים.

כמה ומתי: 7 מפגשים בימי שלישי אחת לשבועיים, מ-8.11.16  בין השעות 17:45 – 20:45.

ובמה זה כרוך: שכר הלימוד הינו 700 ₪ למשתתף.

לפרטים נוספים ניתן להתקשר אל המנחים או להשאיר פרטי התקשרות ואנו ניצור עמכם קשר ישירות:

דודו ליברמן: 054-5588226  dnliberman@gmail.com

יעקב כהן: 050-4339369  yaacov4545@walla.com

בית המדרש פועל בשיתוף "קולות"

Be Sociable, Share!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>