קהילה לומדת במטה יהודה – שחקים

שחקים – קהילה על-אזורית במטה יהודה היא קהילה חדשה במסגרת אלול.

לאחר פעילות מזה שנתיים במסגרת שותפות אלפיים יוזם גרעין הקבוצה הרחבת הפעילות ופונה לתושבים ממגוון רחב של זהויות המעוניינים בעשייה יהודית – תרבותית משותפת. חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים, אנשי עיר, יישוב, קיבוץ וכפר, צעירים ומבוגרים – כולכם מוזמנים להצטרף!

פעילות הקבוצה כוללת מפגשי לימוד לאורך השנה, מפגשי קבלת שבת (לפני כניסת השבת), אירועים לקראת חגים, סיורים ועוד.

מוזמנים להצטרף לקבוצת הלימוד המוצעת כאן: מפגש היכרות פתוח יתקיים ב- 28.8.2014  כ"ח אב תשע"ד!  מספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש.

שנת הלימוד הקרובה תחולק למספר סדרות.  

נושא הסידרה הראשונה: אש בבית המדרש

הלומדים מוזמנים להעמיק למחלוקות מרכזיות בתולדות עם ישראל שפילגו את הציבור והעלו שאלות קשות על אחידות ואחדות, על מכנה משותף ועל היכולת להכיל שונות. בכל מפגש נכיר מחלוקת שונה, נקרא מההגות שנכתבה משני צידי המטבע, נצלול לתוך עולם הטיעונים, התשוקות והחוויות של בני הפלוגתא, ונבדוק עם מה אנו מזדהים ומה מכל זה עוד חי וקיים בתוכנו היום.
בין השאר נפגוש את בית הלל ובית שמאי, פרושים וצדוקים, חסידי הרמב"ם ושורפי ספריו, חסידים ומתנגדים, חלוצים ובני הישוב הישן ועוד.

בהנחיית: שלומית רביצקי טור-פז   (סידרה מס. 1)

יום הלימוד: חמישי 19:00-21:30 אחת לשבועיים.

כתובת: יד חריף, ליד קיבוץ צרעה

תאריך פתיחה: כ"ג באלול תשע"ד  18.9.2014 

מספר מפגשים: 20

25_eflyer (1)

Be Sociable, Share!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>