סדנה לכתיבה יוצרת בירושלים

סופי הדרכים המה רק געגוע

כתיבה מתוך תודעה של מסע

בהנחיית המשוררת חוה פנחס-כהן

המפגשים מזמינים את המשתתפים לכתיבה יוצרת בשירה ובפרוזה אישית הנובעת מתוך המקורות הנלמדים במשותף, ונעשית בחלקה בתוך המפגשים ובחלקה ביניהם. במשך שלוש שעות של קריאה, כתיבה וביקורת, נקרא סיפורי דרך כעדות וכמטאפורה ממקורות שונים, מן המקרא ומחז"ל, ספרות מקור וספרות מתורגמת, שירה עברית ושירה מתורגמת. מתוך הקריאה נתוודע אל מסעות חיינו, נתבונן במסעות פיזיים ובתודעת מסע, ננוע בין צליינות של חיפוש דרך, צליינות דתית וצליינות אל מקום שבלב, ונשאל האם רגליו של אדם מוליכות אותו דווקא אל המקום בו לבו חפץ?  מתוך פרשות הדרכים הללו ניגש לכתיבה.

זו השנה השישית שמתקיימת סדנת הכתיבה באלול בהנחייתה של חוה פנחס-כהן. סדנת הכתיבה מבקשת להפוך את כתיבתו של היחיד הכותב מתוך עולמו וחוויותיו, ליצירה ברת קריאה וביקורת. היצירות זוכות להקראה ולדיון בקבוצה על ידי חברי הסדנה והמנחה. המשתתפים מצטרפים כחוליה נוספת בשרשרת הפרשנים של הדורות ומתבקשים להוסיף למקורות ישראל את היצירה האישית שלהם.

בתום מפגשי הסדנא ייערך ערב הקראה בו יחשפו היצירות (או חלקן) לקהל רחב.

למעוניינים, יינתן במהלך הסדנה יעוץ בענייני עריכה והגשת כתב יד להוצאה לאור

בהנחיית: המשוררת חוה פנחס-כהן

מספר מפגשים:  20 + ערב חגיגי פתוח לקהל להקראה וחשיפת היצירה

יום הלימוד: שני 18:00 – 21:00

כתובת: רחוב ש"י עגנון 22, ירושלים

תאריך פתיחה:  26.10.2015 י"ג בחשון תשע"ו

מחיר: 1,100 ש"ח

 

Be Sociable, Share!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>